PeckaFilm 12: informace

Zároveň se začátkem školního roku 2021/22 vyhlásí Městská kina dvanácté (kvůli coronaviru o rok odložené) kolo dětské kreativní soutěže PeckaFilm. Těšíme se na obrázky, panoramata, prostorové objekty, krátká videa nebo animace na téma: „Trollí mega-koncert“. Uzávěrka přijímání prací je 30. 11. 2021. Přivítáme, když svou účast potvrdíte do konce září (není podmínkou).

Soutěž je určena všem základním školám, Domům dětí a mládeže a dětským kroužkůmSoutěžní tým s nejvyšším počtem hlasů ve veřejném internetovém hlasování získává pro celou školu (její stupeň) filmovou projekci zdarma. Tři nejlepší jednotlivci a týmy podle hlasování odborné poroty získají zajímavé ceny, mezi kterými nebude chybět parádní akční kamera (kategorie filmy), sady výtvarných kreativních potřeb a volňásky do kina. 

Soutěžní kategorie: filmy (včetně animací) / obrázky (včetně prostorových objektů) (budou hodnoceny zvlášť)

Věkové kategorie: 1. stupeň základní školy a 2. stupeň základní školy. V případě, že má škola 1. i 2. stupeň, soutěží tyto stupně vždy jednotlivě. Nově vítáme, pokud se za jednu školu či DDM soutěže zúčastní i více soutěžních týmů. 

Pravidla: Každý tým pošle do soutěže maximálně 1 krátký film nebo 5 nejpovedenějších kreseb. Délka filmu nesmí přesáhnout 15 minut. Věk dětí, účastnících se na projektu by neměl přesáhnout 16 let. 

Technika, formát, předání:

FILMY - Přivítáme hrané ale i animovaný filmy (skupinová práce). Film budeme očekávat v digitálním formátu (mp4, mov, avi, mpg), a to v co nejlepší možné kvalitě. Kvalita DVD by měla být minimem. Doporučujeme točit v širokoúhlém formátu 16:9, nejlépe v HD (1920x1080). V případě jakýchkoliv nejasností, problémů či potřeby cokoliv zkonzultovat, kontaktujte naši technickou podporu. Rádi Vám poradíme!

OBRÁZKY - Může být použita libovolná technika 
Kresba, malba, koláž nebo i komix, panoramata, různé prostorové objekty...

Obrázky a objekty, prosím, posílejte poštou nebo přineste osobně na adresu „Kino Hvězda, Náměstí Míru 951, 686 01 Uherské Hradiště“. Filmy vystavujte na internetovém datovém úložišti (uloz.to, leteckaposta.cz, ...) a pošlete nám odkaz.

Další kroky už budou na Městských kinech. Provedeme vystavení videí a obrázků na webových stránkách soutěže a od 4. 12. 2021 může začít hlasování.              

Hodnocení: Veřejné hlasování na webových stránkách soutěže peckafilm.uh.cz bude probíhat v termínu 4. – 18. 12. a účastnit se jej může kdokoliv (pedagogové, samotní žáci, rodinní příslušníci, veřejnost). Druhé, fundované hodnocení provede nezávisle na veřejném hlasování odborná porota ve složení MgA. Alžběta Medlová, Petra Pohlová a Jaromír Orel.

Vyhlášení výsledků, vernisáž výstavy výtvarných prací a projekce filmečků se bude konat v pátek 7. 1. 2022 v 16:30 v kině Hvězda Uherské Hradiště. 


Kontakt:

Městská kina Uherské Hradiště, p. o.

Jaromír Orel, technická podpora

jaromir.orel@mkuh.cz, tel. 724 530 457

Eva Horová, koordinátorka školních projekcí a propagace MKUH

eva.horova@mkuh.cz, tel. 724 530 455 nebo kancelář 576 514 200.

 | Nahoru
Městská kina Uherské Hradiště DAT | IT & KOMUNIKACE ON-LINE
hlavní pořadatelrealizace webu