PeckaFilm 11: informace

Zároveň ze začátkem školního roku začíná 11. kolo dětské kreativní soutěže PeckaFilm. Těšíme se na obrázky, panoramata, prostorové objekty, krátká videa nebo animace na téma: „Addamsovi na Buchlově“. Uzávěrka přijímání prací je 30. 11. 2019. Přivítáme, když svou účast potvrdíte do konce září (není podmínkou).

Soutěž je určena všem základním školám, Domům dětí a mládeže a dětským kroužkůmSoutěžní tým s nejvyšším počtem hlasů ve veřejném internetovém hlasování získává pro celou školu (její stupeň) filmovou projekci zdarma. Tři nejlepší týmy podle hlasování odborné poroty získají zajímavé ceny, mezi kterými nebude chybět parádní akční kamera (kategorie filmy), lístky na hrad Buchlov a volňásky do kina. 

Soutěžní kategorie: filmy (včetně animací) / obrázky (včetně prostorových objektů) (budou hodnoceny zvlášť)

Věkové kategorie: 1. stupeň základní školy a 2. stupeň základní školy. V případě, že má škola 1. i 2. stupeň, soutěží tyto stupně vždy jednotlivě. Nově vítáme, pokud se za jednu školu či DDM soutěže zúčastní i více soutěžních týmů. 

Pravidla: Každý tým pošle do soutěže maximálně 1 krátký film nebo 5 nejpovedenějších kreseb. Délka filmu nesmí přesáhnout 15 minut. Věk dětí, účastnících se na projektu by neměl přesáhnout 16 let. 

Technika, formát, předání:

FILMY - Přivítáme hrané ale i animovaný filmy (skupinová práce). Film budeme očekávat v digitálním formátu (mp4, mov, avi, mpg), a to v co nejlepší možné kvalitě. Kvalita DVD by měla být minimem. Doporučujeme točit v širokoúhlém formátu 16:9, nejlépe v HD (1920x1080). V případě jakýchkoliv nejasností, problémů či potřeby cokoliv zkonzultovat, kontaktujte naši technickou podporu. Rádi Vám poradíme!

OBRÁZKY - Může být použita libovolná technika 
Kresba, malba, koláž nebo i komix, panoramata, různé prostorové objekty...

Obrázky a objekty, prosím, posílejte poštou nebo přineste osobně na adresu „Kino Hvězda, Náměstí Míru 951, 686 01 Uherské Hradiště“. Filmy vystavujte na internetovém datovém úložišti (uloz.to, leteckaposta.cz, ...) a pošlete nám odkaz.

Další kroky už budou na Městských kinech. Provedeme vystavení videí a obrázků na webových stránkách soutěže a od 5. 12. 2019 může začít hlasování.              

Hodnocení: Veřejné hlasování na webových stránkách soutěže peckafilm.uh.cz bude probíhat v termínu 5. – 19. 12. a účastnit se jej může kdokoliv (pedagogové, samotní žáci, rodinní příslušníci, veřejnost). Druhé, fundované hodnocení provede nezávisle na veřejném hlasování odborná porota ve složení MgA. Alžběta Medlová, Petra Pohlová a Jaromír Orel.

Vyhlášení výsledků, vernisáž výstavy výtvarných prací a projekce filmečků se bude konat v pátek 10. 1. 2020 v 16:30 v kině Hvězda Uherské Hradiště. 


Kontakt:

Městská kina Uherské Hradiště, p. o.

Jaromír Orel, technická podpora

jaromir.orel@mkuh.cz, tel. 724 530 457

Jana Drobná, koordinátorka školních projekcí a propagace MKUH

jana.drobna@mkuh.cz, tel. 724 530 455 nebo kancelář 576 514 200.

 | Nahoru
Městská kina Uherské Hradiště DAT | IT & KOMUNIKACE ON-LINE
hlavní pořadatelrealizace webu